تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

نتایج یك مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی كه شمار گلبول‌های سفید خون آنها بالا است خطر مرگ ناشی از تمام انواع سرطان‌ها در آنها بیشتر است.

به گزارش رویترز هلث از نیویورك ، دكتر "آنوپ شانكار" از دانشگاه ملی سنگاپور و همكارانش ‪ ۳‬هزار و ‪ ۱۸۹‬تن را در منطقه كوهستانی "بلو" در غرب سیدنی واقع در استرالیا بررسی كردند.

این افراد كه ‪ ۴۹‬تا ‪ ۸۴‬سال سن داشتند از ابتدای شركت در این مطالعه بین ژانویه ‪ ۱۹۹۲‬تا دسامبر ‪ ۱۹۹۴‬به سرطان مبتلا نبودند.

از ‪ ۳۱‬دسامبر ‪ ۲۰۰۱‬علایم حیاتی تمام این افراد ارزیابی شد.

در این مطالعه بالا بودن شمار گلبول‌های سفید خون با مرگ و میرهای ناشی از تمام انواع سرطانها مرتبط شناخته شد. خطر مرگ ناشی از سرطان در كسانی كه بیشترین تعداد گلبول‌های سفید خون را داشتند ‪ ۷۳‬درصد بیشتر از كسانی بود كه كمترین تعداد گلبولهای سفید خون را داشتند. شمار بالای گلبول‌های سفید خون می‌تواند نشانگر مشكلات مختلفی شامل عفونت ، واكنش آلرژیك یا سرطان خون باشد.

ارتباط میان شمار بالای گلبول‌های سفید خون و سرطان در افرادی كه آسپرین مصرف می‌كردند كمتر بود كه بیانگر نقش حفاظتی این دارو است.

محققان می‌گویند گلبول سفید خون یك نشانه معقول، اما نامشخص التهاب است.

هرچند بیماریهای دیگری مانند بیماری قلبی عروقی نیز در این رابطه نقش دارند. اما محققان معتقدند نتایج این مطالعه فرضیه ارتباط شمار بالای گلبول‌های سفید خون با مرگ و میر سرطان را تایید می‌كند.

مشروح این مطالعه در شماره ‪ ۲۳‬ژانویه ‪ ،۲۰۰۶‬مجله "‪Internal Medicine‬ ‪ "Archives of‬منتشر شده است.

منبع

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  چهارشنبه 12 بهمن 1384  و ساعت 12:02 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان