تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 
واحد مرکزی خبر

ریشه بیماری آلزایمر در 80 درصد موارد ژنتیكی است .


 

 

خبرگزاری فرانسه: مارگارت گاتز استاد دانشگاه كالیفرنیا با بررسی وضع 12 هزار دوقلو طی تحقیقاتی كه در آن محققان چند دانشگاه سوئدی و امریكایی شركت داشتند , وجود نوعی آلزایمر را كه در آن محیط زیست نقش دارد , زیر سوال برد .

پروفسور گاتز گفت: ما وضع افرادی را كه گفته می شود با توجه به عوامل موجود محیط زیست خود به بیماری آلزایمر مبتلا شده‌اند بررسی و مشاهده كردیم عوامل ژنتیكی نیز در ابتلا این افراد به بیماری آلزایمر بسیار مهم است .

وی افزود: بنابر این می توانیم بگوییم كه ژنتیك نقش مهمی در ابتلا به این بیماری ایفا می كند البته نمی توان گفت كه محیط زیست هیچ تاثیری بر این بیماری ندارد و مثلا عوامل خارجی مانند عفونتها می تواند روند این بیماری را تشدید كند .

گاتز در ادامه گفت: نتایج این تحقیق فرضیات قدیمی ما را تایید كرد و آنچه مهم است این است كه وضعیت هیچ فردی تاكنون با توجه به چند عوامل مختلف بررسی نشده بود.

این تحقیقات كه در سال 1998 آغاز شد , وضعیت 11 هزار و 884 دوقلو در سوئد را كه بیش از شصت وپنج سال سن دارند مورد بررسی قرار داد .

محققانی از دانشگاههای گوتنبرگ , جان كوپینگ و موسسه كارولینسكا در این تحقیقات شركت داشتند .

دو تا سه درصد افراد بالای 65 سال از بیماری الزایمر رنج می برند و این درصد در بین افراد هشتاد و پنج ساله به بیست و پنج تا پنچاه درصد می رسد .

 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  سه شنبه 18 بهمن 1384  و ساعت 12:02 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان