تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

مراسم چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد دكتر سعید كاظمی آشتیانی، دانشمند جهادگر و پژوهشگر و مدیر پرتلاش تحقیقات سلول‌های بنیادی و طب ناباروری كشور، روز دوشنبه در تهران برگزار می شود.

به گزارش سرویس «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجلس یادبود چهلمین روز درگذشت این دانشمند جهادگر روز دوشنبه - 24 بهمن ماه جاری - از ساعت 15:30 تا 17 در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت واقع در خیابان آزادی برگزار می‌شود.

زنده‌یاد دكتر سعید كاظمی آشتیانی، بنیانگذار و رییس پژوهشكده «رویان» جهاد دانشگاهی و رییس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی ایران 14 دی ماه سال جاری به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بقیه‌ الله‌ الاعظم(عج) تهران دعوت حق را لبیك گفت.

این دانشمند جهادگر در طول حیات كوتاه اما پربركت خود، علاوه بر خدمات ماندگاری كه در عرصه جهاد دانشگاهی ایفا كرد، نقشی راهبردی و منحصر به فرد در هدایت تحقیقات تولید سلول‌های بنیادی، شبیه‌سازی و درمان ناباروری در سطح كشور و منطقه داشت.

زنده‌یاد دكتر سعید كاظمی آشتیانی در اول فروردین ماه سال 1340 در تهران چشم به جهان گشود و پس از طی تحصیلات متوسطه، در رشته فیزیوتراپی وارد دانشگاه علوم پزشكی ایران شد و موفق به كسب مدرك كارشناسی ارشد شد.

دكتر كاظمی تحصیلات دكتری را نیز در اسفند ماه 1376 در رشته علوم تشریحی دانشگاه تربیت مدرس به پایان برد.

منبع

وی از آبان ماه 1363 همزمان با گذراندن دوران دانشجویی وارد جهاد دانشگاهی شد و در سی‌ام آبان سال 1371 با حكم رییس وقت جهاد دانشگاهی‏ به عنوان رییس جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی ایران منصوب شد.

دكتر كاظمی آشتیانی در سال 1376 طی حكمی از سوی رییس جهاد دانشگاهی هم‌زمان با مسوولیت ریاست جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشكی ایران، به عنوان مشاور رییس جهاد دانشگاهی منصوب شد.

دكتر كاظمی آشتیانی پس از پیگیری و تلاش فراوان در خصوص راه‌اندازی موسسه «رویان» نهایتا موفق به راه‌اندازی این مركز شد و در بیست و سوم آبان سال 1377 با حكم دكتر منتظری، رییس جهاد دانشگاهی و با حفظ سمت به عنوان رییس پژوهشكده رویان جهاد دانشگاهی منصوب شد.

زنده یاد دكتر كاظمی آشتیانی همچنین از سال 1371 به عضویت شورای علمی جهاد دانشگاهی درآمد كه تا زمان فوت این مسوولیت‌ها را بر عهده داشت.

توسعه تحقیقات در زمینه باروری و ناباروری، تولید‏، تكثیر و انجماد سلول‌های بنیادی جنینی، اجرای نخستین طرح همانندسازی حیوانات در خاورمیانه، راه اندازی و برگزاری شش دوره جشنواره بین المللی «رویان»‏، برگزاری دو دوره جشنواره آسیایی «بهداشت خانواده» و ده‌ها فعالیت ارزنده علمی دیگر، دستاورد عمر كوتاه اما پرثمر این جهادگر متعهد و خستگی‌ناپذیر است.

وی سال گذشته به دلیل تلاش‌های فراوان در زمینه تحقیقات سلول‌های بنیادی جنینی به عنوان یكی از چهره‌های ماندگار كشور معرفی و تقدیر شد.

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  دوشنبه 24 بهمن 1384  و ساعت 12:02 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان