تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» از زاهدان، دكتر محسن جواد زاده صبح امروز در همایش سراسری اعصاب كودكان در زاهدان افزود: امروزه استفاده از وسایل و تجهیزات برای تسهیل عملكرد روزانه بیماران و تطبیق محیط اطراف با توانایی‌های آنان نقش عمده‌ای پیدا كرده است.

وی افزود: فلج مغزی یك اختلال حركتی ناشی از ضایعه یا نقیصه‌ای غیر پیشرونده در مغز است كه پیش از تولد، حین تولد و یا در اوایل شیر خواری رخ می دهد.

جواد زاده با اشاره به این كه فاكتورهای تكاملی، ژنتیك، متابولیك، ایسكمیك و عفونی از علل زمینه‌ای فلج مغزی در كودكان است تصریح كرد: با وجود روشهای زایمانی و مراقبتهای نوزادی كاهش واضحی در شیوع فلج مغزی در سالهای اخیر مشاهده نشده است.

وی در ادامه خاطر نشان كرد: هر چند بسیاری از بیماران فلج مغزی هیچگونه دیگری ندارند اما 66 درصد آنها از اختلالاتی نظیر عقب ماندگی ذهنی، تشنج، مشكلات بینایی، كاهش شنوایی، نارسایی زبانی و نقایص یادگیری رنج می برند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان افزود: درمان این بیماران با استفاده از شاغلان چندین رشته شامل فیزیو تراپیست، كار درمانگر، گفتار درمانگر، روانشناس، آموزگاران دوره دیده و متخصصان رشته‌های پزشكی مانند چشم، گوش و اورتوپدی صورت می گیرد.

وی در ادامه تاكیدكرد: پزشكان باید با در نظر داشتن ماهیت طولانی اقدامات توانبخشی و محدودیتهای احتمالی منابع اقتصادی خانواده، رعایت اولویتها را بكنند و برای هر بیمار مناسبترین و واقعترین برنامه درمانی را تجویز كنند.

پنجمین همایش علمی اعصاب كودكان ایران با ارایه 126 مقاله به مدت سه روز در زاهدان ادامه دارد

منبع

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  پنجشنبه 27 بهمن 1384  و ساعت 02:02 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان