تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

به نظر می رسد زنان و مردان درد را از راههای متفاوتی درک می کنند . این نکته ممکن است به این معنی باشد که بعضی اوقات به داروهای مسکن متفاوتی نیاز دارند .

در گزارشی که در این باره در ماهنامه ی علمی _ پزشکی "درد" منتشر شده آمده است : مردان و زنان حتی در دوران کودکی پاسخ های متفاوتی نسبت به درد نشان می دهند و در بیشتر موارد از پسرها انتظار می رود در برابر آسیب ها سر سختی نشان دهند در حالیکه در دختران توقع شیون وجود دارد ،چون دختر هستند.

براساس این گزارش ، بخشی از این تفاوت اکتسابی است و یا حداقل با آموزش تقویت می شود .اما تا اندازه ای این مساله ذاتی است، به عنوان نمونه بسیار مشکل است که تربیت را در این یافته که نوزادان پسر و دختر را که نسبت به درد در شش ساعت پس از تولد و اکنش های متفاوتی نشان می دهند ،مقصر بدانیم و با این که موش های مذکر بیشتر از مونث تحمل دارند ،این مساله همچنین در طول عمر افراد نیز وجود دارد.

یک پژوهشگر انگلیسی به اتفاق همکارانش متوجه شد که زنان نسبت به مردان احساس درد را از راههای حسی بیشتری بروز می دهند و همچنین آن را در طول زندگی شان بیشتر احساس  می کنند.

بنا براین پژوهشگران نتیجه گرفتند که ژنتیک زیر ساخت حداقل برخی از تفاوتها راتشکیل می دهد و زنان حقیقتا بیشتر از مردان درد را احساس می کنند.

این گزارش می افزاید : برخی از پژوهشگران فراتر رفته و این نظریه را مطرح کردند که زنان و مردان از راههای مختلف درد را تجربه می کنند و این تفاوت تنها از بعد کمی نیست ، بلکه از نظر کیفی نیز وجود دارد ،به عبارت دیگر فرآیند درد در مغز زنان و مردان مسیر های متفاوتی دارد.

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  شنبه 29 بهمن 1384  و ساعت 01:02 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان