تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 
رئیس مركز بیوتكنولوژی خلیج فارس گفت: علم ژئوبیوتكنولوژی در دنیا به نام جمهوری اسلا‌می ایران ثبت شد.

شاهین فرهنگی در نخستین كنفرانس بین المللی ژئو بیوتكنولوژی در جزیره قشم افزود: در دو دهه گذشته توجه جهانی به موضوع بیوتكنولوژی باعث شده است سرمایه گذاری های عظیمی در توسعه این دانش صورت بگیرد.

رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران نیز در مراسم افتتاح این كنفرانس گفت: توسعه بیوتكنولوژی و موضوع جدید ژئوبیوتكنولوژی , نیازمند توجه بیشتر مسئولا‌ن اجرایی كشور و سیاستگذاران است .

حمید فتحی افزود: با توسعه این دانش به ویژه در جزیره‌ای مثل جزیره قشم می توان اقتصاد كشور را متحول و درآمدی به اندازه درآمد نفت را نصیب كشور كرد .

در این مراسم پس از قرائت متن پیام یونسكو به كنفرانس كه دكتر احمد فهمی از محققان و دانشمندان یونسكو از هند آنرا خواند , خانم دكتر نسرین معظمی عضو هیات امنای مركز تحقیقات بیوتكنولوژی خلیج فارس و دارنده نخل طلای آكادمیك دولت فرانسه گفت: امروز موضوع انقلا‌ب آبی در دنیا مطرح شده كه در واقع دانش هایی چون بیوتكنولوژی و ژئوبیوتكنولوژی مورد توجه قرار گفته است.

وی با اشاره به تحولا‌ت جهانی از جمله بالا آمدن آب , طوفان ها , سونامی و سرعت تغییرات محیطی در دنیا افزود: این تحولا‌ت جهانی موجب رشد و توسعه دانش بیوتكنولوژی شده است كه به پیشنهاد مركز تحقیقات بیوتكنولوژی خلیج فارس به یونسكو موضوع ژئوبیوتكنولوژی به نام ایران به ثبت رسید .

وی با اشاره به تلا‌ش مركز بیوتكنولوژی خلیج فارس در توسعه این دانش گفت: نتایج این كنفرانس و موضوع های مطرح شده به زودی تدوین و به مراكز علمی دنیا و یونسكو اعلا‌م خواهد شد .

در نخستین كنفرانس ژئوبیوتكنولوژی كه از روز یكشنبه تا سوم اسفند با همكاری یونسكو و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در مركز تحقیقات بیوتكنولوژی خلیج فارس برگزار می شود 6 نفر از محققان و استادان برجسته زمین شناسی و بیوتكنولوژی از كشورهای مختلف جهان سخنرانی خواهند كرد .

منبع

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  دوشنبه 1 اسفند 1384  و ساعت 01:02 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان