تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

دانشمندان ژن جهش یافته‌ای را كشف كرده‌اند كه عامل بروز یك بیماری نادر استخوانی در كودكان است. كودكان مبتلا به بیماری ‪ FOP‬تا پایان عمر خانه‌نشین می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از نیویورك، این كشف به تهیه دارویی در درمان این بیماری نادر استخوانی ، بیماری شایعتر تجمع استخوان در سر و تروما ستون فقرات و حتی آسیبهای ورزشی خواهد انجامید.

دكتر فردریك كاپلان ارتوپد از دانشكده پزشكی دانشگاه پنسیلوانیا و همكارانش علت بروز بیماری ‪(fibrodysplasia ossificans progessiva) ، FOP‬ را یافتند. در سراسر جهان فقط ‪ ۲۵۰۰‬تن به این بیماری مبتلا هستند.

نتایج این مطالعه در شماره آنلاین مجله "‪ "nature genetics‬منتشر شده است.

بعد از ‪ ۱۵‬سال بررسی ساختار ژنتیكی چند نسل خانواده‌ها در سراسر جهان محققان مركز تحقیقات ‪ FOP‬پن دریافتند علت این بیماری بروز جهش در ژن ‪ ACVR1‬است. در این بیماری زردپی، رباط و عضلات استخوانی بطور دردناكی به استخوان تبدیل می‌شوند و گاهی مفاصل را در طول شب قفل می‌كنند. این جهش ژنتیكی با هر بیماری كه در استخوان‌سازی و هر بیماری كه در تشكیل اسكلت بدن تاثیر دارد مرتبط است.

محققان تهیه دارویی كه مانع از فعالیت این ژن می‌شود را امكان پذیر می‌دانند.

نشانی اینترنتی مجله نیچر ژنتیكس، انجمن بین‌المللی بیماری ‪ ، FOP‬و دانشكده پزشكی دانشگاه پنسیلوانیا به این شرح است:

‪Nature Genetics: http://www.nature.com/ng/index.html‬ ‪International FOP Association: http://www.ifopa.org‬ :‪University of Pennsylvania School of Medicine‬ ‪http://www.med.upenn.edu

منبع‬

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  دوشنبه 4 اردیبهشت 1385  و ساعت 02:04 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان