تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

پس از گذشت شش ماه از اجرای آزمایشی عمل تزریق سلولهای بنیادی به پوست برای رفع چین و چروك ,كارشناسان از موفقیت طرح خبر می‌دهند .

 

 

رئیس مركز تحقیقات پوست وسالك دانشگاه علوم پزشكی اصفهان گفت: در این طرح كه نخستین بار در كشور,متخصصان اصفهانی آن را اجرا كردند با كاشت و تكثیر فیبروبلاست در زیر پوست , چین و چروك صورت به‌طور كامل از بین رفته‌است.

دكتر محمد علی نیلفروش زاده با بیان اینكه نتایج مثبت این طرح به تائید تیم شیمی و كمیته اخلاق پزشكی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان رسیده است گفت : پیش از این روش جوان سازی پوست فقط در انحصار موسسه تحقیقاتی ایزولاژن امریكا بود.

وی با اشاره به اجرای آزمایشی دو طرح پژوهشی مهم دیگر در این مركز گفت: دراین طرحها با همكاری شعبه اصفهان پژوهشكده رویان ملانوسیت یا سلولهای رنگ دانه‌ای برای درمان لك و پیس درحال كاشت وتكثیراست و از كراتینوسیتها نیز برای درمان اسكارها یا باقیمانده اثر زخم و سوختگی استفاده می‌شود.

در روش سلول درمانی یا كاشت سلولهای بنیادی در زیر پوست متخصصان پس ازبرداشتن حدود دو تا سه میلیمتر از پوست فرد سلولهای بنیادی را جدا, كشت و تكثیر و سپس سلولهای تكثیر یافته را دربخش چروك پوست تزریق‌می‌كنند.

خانم 42 ساله‌ای كه این عمل هفت ماه پیش روی او انجام شد از نتیجه این عمل ابراز رضایت كرد و گفت : چین و چروكهای روی گونه و پیشانی من سه ماه پس از عمل كاملا از بین رفته است .


 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  شنبه 23 اردیبهشت 1385  و ساعت 06:05 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان