تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

یكی از علومی كه امروزه برای ارتقاء كیفیت زندگی بشر و ترفیع پیشرفت پایدار به كار گرفته می شود علم بیوتكنولوژی است.

كارشناسان امروزه اطمینان دارند كه برخی از این پیشرفت ها باعث افزایش محصولات كشاورزی ،كاهش یا به طور كل حذف وابستگی به تولیدات شیمیایی كشاورزی كه باعث انحطاط محیط زیست می شوند می گردند و امكان تولید محصولاتی از مواد غذایی كه طعم خیلی خوبی ندارند اما اغلب سالم تر هستند را به وجود می آورند.

كوبا تحقیقات خود را در این زمینه در سال 1980 شروع كرد و به زودی نتیجه ی تحقیقات و تولیدات بیوتكنولوژی آنها برای شركت در صنعت داروسازی و پیشرفت اقتصادی جزیره آماده می شوند.

یكی از موسساتی كه امتیاز این مناطق را بدست آورده بود ، مركز بیوتكنولوژی Camaguey است كه توسط رئیس جمهور فیدل كاسترو در 25 جولای 1989  افتتاح شد و Camaguey دارای نیروهای كاملا متخصص است كه در شهری در شرق كوبا است.

آنها تحقیقات مهم شان را روی تولید زیستی كه در كنترل مهمترین بیماری های گیاهی و جانوری است ، انجام دادند.

Herb Nem اسم محصولی است كه برای كنترل ارگانیزمی میكروسكوپی كه نماتد نامیده می شود و به ریشه ی گیاهان اغلب خسارت می زند ، تولید می شود.

مدیر موسسه Rafael Pimental توضیح داد كه این نماتد كش زیستی با جدا سازی و شناسایی نژاد های باكتری ها و تاثیر انها در كنترل گونه های

Meloidogyne incognita, Radopholus similes,Pratylechus spp.   تولید شده.

این تولیدات از سال 2004 در كوبا با نتایج مهم در مركبات كاریبو در ایالت هاوانا و در شهر HORTIFAR برای حمایت از گیاهان و بوته های جنس Psidium و بارهنگ استفاده می شوند.

استفاده از نماتد كش ها افزایش محصولات كشاورزی را ممكن ساخته ، در این زمان این تولیدات در سرتاسر تشكیلات اقتصادی كشاورزی در كشور مطرح شدند.

Herb Nem دارای حق امتیاز در اتحادیه اروپاست ، ویتنام و چین نیز آن را جایگزین سموم شیمیایی مثل متیل بروماید و نمازون كردند.

با بیش از 20 آزمایش سم شناسی و ecotoxicological و فعل وانفعالات روی گیاهان ریز در خاك ها.

Rafael Pimental گفت: اینها اثبات كرد كه Herb Nem هیچ خطری برای گیاهان و جانوران در تماس بافرآورده ها نیز ندارد.

منبع

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  سه شنبه 6 تیر 1385  و ساعت 04:06 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان