تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

گوجه فرنگی های تراریخته شامل واكسن خوردنی برای رقابت با دو ویروس كشنده هستند.

هدف ایجاد واكسن هایی است كه از عهده ی HIV و ویروس هپاتیت B  (HBV) بر بیایند كه آنها به راحتی رشد و پیشرفت می كردند در كشورها جایی كه به آنها بیشتر نیاز است.

تاكنون 9 تا از 90 تا یا واكسن های بالقوه در برابر HIV موفق بوده اند. و به هر حال واكسن برای HBV وجود دارد كه این واكسن برای كشورهای فقیرتر بسیار گران است.

Rurik Salyaev از موسسه ی فیزیولوژی گیاهی و بیوشیمی Siberian در Irkutsk  روسیه همراه همكارانش از باكتری های خاك یعنی Agrobacterium tumefaciens برای انتقال مصنوعی تركیبی از قطعات DNA ویروس HIV  و HBV داخل گیاهان گوجه فرنگی استفاده كردند.

آن شامل قطعاتی از ژن هایی از پروتئین های متنوع HIV و ژنی از یك پروتئین HBV بود كه آنتی ژن سطحی  HBV نامیده می شود.

گیاهان گوجه فرنگی وقتی پروتئین را می سازند ، مانند واكسن خوراكی فلج اطفال است كه گوجه فرنگی ها خورده می شوند ، این پروتئین بدن را برای ساخت آنتی بادی ها علیه ویروس برانگیخته می كنند.

موش هایی كه با محلولی كه دارای پودر گوجه فرنگی بودند تغذیه شده بودند در خونشان سطح بالایی از آنتی بادی ها برای هر دو ویروس ایجاد شد.

Rose Hammond از سازمان كشاورزی در Beltsville ، Maryland گفت : محققان فهمیدند كه آنتی بادی ها از سطح موكوزی جایی كه ویروس ها می توانند از طریق جنسی وارد بدن شوند هستند ،این جایی است كه شما می خواهید محافظت شود.

نتایج در یك نشست جامعه بین المللی برای بیماری های عفونی در Lisbon ، پرتغال ماه گذشته با تیمی به رهبری Sergei Shchlekunov از روسیه ارائه شدند.

اگر كار واكسن های گوجه فرنگی مبتنی بر این باشد كه برای انسان ها به صورت قرص ارائه شوند ،از زمانیكه گوجه فرنگی ها را مستقیما دریافت كنند مشكلات كنترل  اینكه چطور پروتئین را دریافت كنند ایجاد می شود.

Hammand گفت : شما نمی توانید واكسن ها را خنك نگه دارید و لازم نیست آنها را با سوزن تزریق كنید ،چیزی كه یك خطر عفونی را ایجاد می كند.

Pat گفت : این ها مزایایی برای كشور فقیر دارند ،اگر یك واكسن گوارشی تولید شود ، آن ممكن است احتمالا ارزان تر و نسبتا آسان تولید و توزیع شود.

به هر حال تولید واكسن مطلوب از T-cell های محافظ و همچنین آنتی بادی ها راه اندازی می شوند.

گوجه فرنگی ها اولین سبزیجاتی نیستند كه مردم واكسن آنها را استفاده می كنند.

Charles Arntzen  از دانشگاه Arizona در Tempe گوجه فرنگی ها یی را تولید كرد كه آنتی بادی های محافظ را در برابر HBV   برانگیخته می كنند.

وقتی كه آنها به صورت كال خورده می شوند ،اگرچه دریافت كننده باید قبلا در برابر ویروس واكسینه شده باشد ، اما پوشش های بالقوه تاثیر گذار ند.

Arntzen منتظر اجازه برای ادامه تحقیقاتش است.

منبع

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  چهارشنبه 21 تیر 1385  و ساعت 07:07 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان