تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

دوستای عزیزم متن مربوط به آغاز حیات رو براتون ترجمه کردم.امیدوارم مفید باشه

حدود 4 میلیارد سال قبل ، واكنش های ضربه ای مجموعه ای از مولكول ها یك تغییر را ایجاد كرد و زندگی آغاز شد.

دانشمندان تلاش می كنند این رویداد روح بخش را با ساده تر كردن مراحل مختلف كه زندگی اشیا را مشخص می كند تصور كنند.

تحقیقات جدید به ساده سازی نیاز ها برای جلوتر رفتن اشاره می كند.

همه ی ارگانیزم هایی كه شناخته شده هستند به DNA  برای تكرار و به پروتئین برای اجرای تشكیلات سلولی تكیه می كنند ، اما این مولكول های بزرگ پیچیده از هزاران اتم كه آنها كاملا شبیه ارگانیزم های اولیه نیستند ساخته می شوند.

Robert Shapiro شیمی دان دانشگاه نیویورك گفت: زندگی می توانست از مولكول های كو چكی كه طبیعت آماده كرده بود آغاز شده باشد.

زندگی یك سوال بزرگ است.

كی؟ قدیمی ترین فسیلی كه شناخته شد ، استروماتولیت نامیده شد كه حدود 5/3 میلیارد سال قبل بود .اگر چه در مورد این بافتهایی كه حالت كلونی داشتند كه فرم نوعی جلبك سبز- آبی بودند  Photosynthesizing Cyanobacteria)  (مباحثه كرده اند. ساده ترین ارگانیزمی كه احتمالا زودتر آمد.

كجا؟ مهمترین رقابت تئوری ها بین آغاز گرم در مقابل آغاز سرد است. یكی از آنها ادعا می كند كه ابتدا زندگی از روی گوگرد شیمیایی نزدیك یك دهانه ی گرم آتشفشانی تغذیه شد در حالیكه دیگری می گوید ابتدا دما برای تداوم و پایداری زیست مولكول ها خیلی سرد بود .

چقدر؟ تحلیل های ژنتیك نشان می دهد كه hyperthermophiles نزدیك ریشه های درختان برای زندگی قرار گرفته اند. كه این بر مبدا دیرینه ی آنها دلالت دارد.

اما این به آن معنی نیست كه این میكروب های گرما دوست اولین بار زندگی را آخغاز كردند. آنها ممكن است به سادگی در برابر اصابت شهاب سنگ ها كه همه چیز را روی زمین كهن از بین می برند ، باقی بمانند.

چه چیزی ثابت می كند كه اولین ارگانیزم  غیر هوازی بوده ،همچنانكه در اتمسفر اولیه سیارات ما اكسیژن بسیار كمی بوده.

Shapiro و سایرین اصرار داشتند كه زندگی اولین بار خود شامل آزمایشات شیمیایی بود كه رشد می كرد ، دوباره می ساخت و حتی بدون احتیاج به مولكول های پیچیده نمو می كرد كه زیست شناسی را همچنانكه حالا ما آن را می شناسیم مشخص می كرد.

 منبع

 

سوپ عنصر نخستین: 

اغلب می گویند اصل حیات یك داستانی است از كمپلكس چند جزئی كه بصورت اتفاقی از آبگوشت ارگانیزم ها تشكیل شده و در ابتدا در سطح زمین انباشته شده اند .

تركیب این حیات قبلی در یكی از این مولكول های زیستی به اوج خود رسید و توانایی ساختن یك كپی از خود را پیدا كرد.

اولین حمایت ها از این اندیشه از زندگی از سوپ عنصر اصلی برخاست ، از آزمایش مشهور 1953 با Stanley Miller  و Harold Urey .جایی كه آنها آمینو اسید را در قطعات ساختمانی پروتئین ساخته بودند، با بكار گیری جرقه در لوله های آزمایش از هیدروژن ،متان ، بخار آمونیاك و آب.

اگر آمینو اسید ها با هم از میان عناصر مواد خارج شوند ، سپس بزرگتر می شوند و مجمو عه های مولكولی بیشتری می توانند در زمان كافی فرم بگیرند.زیست شناسان طرح های متنوعی را در این مكان در استخرهای جزر ومدی اختراع كردند . نزدیك دهانه ی آتش فشان زیر اّب ، در سطحی از رسوب خاك های رسی یا فضای هموار خارجی.

اما اولین كمپلكس مولكولی پروتئین ها بودند یا DNA  یا چیز دیگر؟

زیست شناسان با مشكل مرغ و تخم مرغ مواجه شدند در اینكه پروتئین ها در تكرار DNA لازم هستند اما DNA برای ساخت ساختمان پروتئین ها ضروری است.

از اینرو خیلی از محققان فكر كردند كه RNA یكی از اقوام نزدیك DNA است (مثلا دختر خاله )كه می تواند اولین مجموعه ی مولكولی باشد كه زندگی بر آن بنا نهاده شد.RNA مثل DNA اطلاعات ژنتیكی را حمل می كند ،اما RNA می تواند واكنش های شیمیایی را هدایت كند همانطور كه پروتئین انجام می دهد.

 

نوشته شده توسط زینب اقبالی در  یکشنبه 25 تیر 1385  و ساعت 05:07 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان