تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

تزریق واکسن HIV از طریق دستگاه تشدید کننده ی جریان هوا

استفاده از فشارهوا به منظور مضاعف کردن جریان هوا برای تزریق واکسن HIV ، زیر پوست بیشتر ما را به یک واکسیناسیون امیدبخش به جای استفاده از تزریق با سوزن نزدیک میکند

در دهه ی گذشته(1990) واکسنهای مضاعف با امید زیادی شامل HIV DNA به اضافه ی یک ویروس پیرایش یافته شامل ژنهای HIV ، میتوانست یک واکنش ایمنی را تحریک کند(برانگیخته کند). اما نتیجه های ناامید کننده باعث شد که این استراتژی دیگر مورد توجه نباشد.اکنون محققان سوئدی روشی را آغاز کرده اند که در آن از فشار هوا به منظور بادزدگی با درد کمتر، هنگام تزریق یک واکسن HIV مضاعف از طریق پوست داوطلبان HIV منفی استفاده می کنند . این روشها توسط شرکت آمریکایی Bioject   ابداع شده اند.

در این آزمایش، 22 نفر از 24 نفر سلولهای ایمنی توسعه یافته به نام سلولهای کمک کننده ی   T

(  (T-helper cells  را دریافت کرده اند .این سلولها مخصوصا علیه HIV مورد استفاده قرار گرفته اند و واکسنها خوب دوام آورده اند.

زیر پوست :

داوطلبان کمترین دوز HIV DNA را دریافت کرده اند چهار بار کمتر از آنچه که یک واکنش ایمنی در آزمایشهای ابتدایی تر نشان داده است  

Eric Sandstrom ،عضو گروه رئیس پزشکان   Karolinska University Hospital در Stockholm،

Sweden می گوید "هرگز چنین نتایج خوبی با واکسن از این نوع به دست نیامده است"

این تیم بر این اعتقاد است که با پخش کردن این واکسن فقط زیر پوست بیشتر از تزریق آن در یک نقطه در یک توده ی متمرکز ، این میزان واکسن فرصت بیشتری برای فعل و انفعال داخلی با کلیه سلولهای ایمنی که سلولهای دندریتیک نامیده میشوند خواهد داشت .این سلولها با جسم خارجی قفل میشوند و آنها را برای بقیه ی قسمتهای سیستم ایمنی آماده می کنند و یک واکنش ایمنی را آغاز می کنند.

تکنیک پسندیده:

Sand storm پیش بینی می کند که این واکسن هنوز راه زیادی تا استفاده های کلینیکی دارد: این تحقیق همه ی آن چیزی است که ما را برای تشخیص واکنش ایمنی وقتی که علیه HIV واکسینه میشویم توانا میکند.Frances Gotch ، متخصص واکسن HIV درUK ، Imperial College London میگوید:"این حقیقت که آنها توانسته اند واکسن را از طریق پوست بدهند نه تنها آن را برای دریافت کننده خوشایندتر می سازد بلکه به آن اجازه ی هدف گیری سلولهای دندریتیک در پوست را می دهد که احتمالا این واکسن را موثرتر میسازد."

او اضافه می کند:"تاکنون نتایج نشان می دهند که این واکسن امیدبخش احتمالا یک پله ترقی مهم در راه یافتن واکسن است که به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت "

اطلاعات حاصل از مطالعات  کنفرانس 2006 واکسن AIDS در آمستردام که در هلند در 29 آگوست 2006 شروع شده بود خوشایند خواهد بود . این تیم سوئدی فاز دوم  مطالعات وسیع تری را در تانزانیا در همین پاییز شروع خواهد کرد.

 

نوشته شده توسط مریم خوش نامی در  شنبه 18 شهریور 1385  و ساعت 12:09 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان