تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

دانشمندان آمریكایی با كشف كد كامل ژنتیكی سرطان‌های سینه و روده بزرگ امیدهای تازه‌ای را برای درمان این سرطان‌هاارائه دادند.

به گزارش پایگاه اینترنتی بی.بی.سی، این نقشه ژنتیكی نشان می‌دهد كه حدود ‪ ۲۰۰‬ژن جهش یافته كه بیشتر آنها پیش از این شناخته نشده بودند، به پیدایش، رشد و گسترش تومور كمك می‌كنند.

نشریه "ساینس" نوشت این كشف می‌تواند به پیدایش راه‌هایی بهتری برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه آن كه بیشتر قابل درمان هستند و ارائه درمان‌های اختصاصی منجر شود.

به گفته "مركز سرطان جانز هاپكینز كیمل"، این یافته‌ها نشان می‌دهند كه سرطان از آنچه كارشناسان تصور می‌كردند، پیچیده‌تر است.

این ژن‌های جهش یافته در سرطان‌های سینه و روده بزرگ تقریبا كاملا متفاوت هستند كه این موضوع نشان می‌دهد رشد هر یك از این انواع سرطان مسیرهای بسیار متفاوتی را طی می‌كند.

دانشمندان گفتند به نظر می‌رسد كه تومور سرطانی هر فرد یك نقشه ژنتیكی خاص خود را داشته باشد كه با این استدلال می‌توان علت متفاوت بودن رفتار سرطان را در افراد مختلف توضیح داد.

دكتر "ویكتور ولكولسكو" كه در نوشتن این مطالعه همكاری داشت گفت "هیچ دو بیماری مانند هم نیستند."
"اید یانگ" از "مركز تحقیقات سرطان انگلیس" گفت دانشمندان امیدوارند كه بتوانند با توجه به ساختار ژنتیكی خاص هر فرد، برنامه خاصی را جهت پیشگیری و یا درمان سرطان هر فرد ارائه دهند.

دانشمندان چگونگی بروز این جهش‌ها را در سرطان‌های سینه و روده بزرگ بررسی خواهند كرد.

بیشتر ژن‌های سرطانی كه در این مطالعه شناسایی شدند، پیش از این با ابتلا به سرطان مرتبط نشده بودند.

این ژن‌ها كه به تازگی شناسایی شده‌اند می‌توانند زمینه پرباری را برای كند و كاو تحقیق دانشمندانی كه به دنبال یافتن راه‌های جدید درمان و یا تشخیص سرطان هستند، فراهم كند.

 

نوشته شده توسط مریم خوش نامی در  دوشنبه 8 آبان 1385  و ساعت 12:10 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان