تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

محققان با مقایسه ویروس هاى آنفلوآنزاى پرندگان و ویروس هایى كه انسان ها را آلوده مى كند، به تغییرات ژنتیك لازم براى گسترش ویروس در انسان ها پى بردند.
این محققان گفتند: وجود تغییرات خاصى در ویروس خطرناك اچ ۵ ان یك «H5N1» موجب مى شود، تا این ویروس بتواند به انسان ها نیز سرایت پیدا كند و خود را با محیط سلولى جدید دربدن انسان تطابق دهد.
به گفته محققان در بیشتر موارد ویروس هایى كه در یك گروه خاص از حیوانات دیده مى شود، مخصوص همان گروه است و نمى تواند به دیگر گونه هاى حیوانى منتقل شود، مگر آنكه تغییرات ژنتیك مخصوص در ماده وراثتى آنها به وجود آید.
ویروس آنفلوآنزاى پرندگان از سال۱۹۹۷ تاكنون تغییرات بسیار زیادى كرده و آنچه در حال حاضر به عنوان ویروس آنفلوآنزاى پرندگان شناخته شده است، از قدرت زیادى براى آلوده كردن انسان برخوردار است.
جهش هاى ژنى كه در برخى از ژن هاى ویروس به وجود آمده است، این قابلیت را به ویروس آنفلوآنزا مى دهد، تا سلول هاى انسانى را شناسایى كند و آن را مورد هجوم قرار دهد.
در برخى از دوره هاى زمانى تغییرات ژنتیك در ویروس هاى آنفلوآنزا موجب همه گیرى  هاى شدیدى در سطح جهان شده كه مرگ میلیون ها نفر را در پى داشته است.

منبع

 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  چهارشنبه 1 آذر 1385  و ساعت 07:11 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان