تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

یك گروه از محققان ژاپنی موفق شدند با استفاده‌از سلول‌های بنیادین جنینی موش‌های مبتلا به كم خونی را درمان كنند.

به گزارش روز چهارشنبه تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اچ.كی)، محققان مركز تحقیقات فیزیكی و شیمیایی "ریكن" واقع در "تسوكوبا" در استان ایباراكی، حجم بالایی از سلول‌هایی را تولید كرده‌اند كه رشد كرده و به گلبولهای قرمز خون تبدیل می‌شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از ان.اچ.كی، سلول‌هایی كه از سلول‌های بنیادین یا "ایی.اس" تولید می‌شوند، قادر هستند رشد كرده و به هر نوع بافت و یاارگان تبدیل شوند.

به گزارش ان.اچ.كی، محققان ژاپنی سلول‌های بنیادین موش را در محلول خاصی كه شامل تعدادی پروتئین شناخته شده برای تبدیل سلولهای بنیادین‌به عناصر سازنده خون بود، تركیب كردند.

آنها این سلولها را برای مدت شش ماه كشت دادند و توانستند سلولهای گلبولهای قرمز خون را تولید كنند.

محققان ژاپنی، سلولهای گلبول قرمز خون تولید شده را به موشهایی كه مبتلا به كم خونی بودند تزریق كردند.

آنها مشاهده كردند،وضعیت موشهای بیمار، پس‌از آن كه سلولهای عادی گلبول قرمز خون تشكیل شد، بدون آن كه خونهای تزریق شده از سوی بدن آنها پس زده شود، بهبود یافت.

این گزارش می‌افزاید: در دسامبر سال گذشته میلادی (‪ (۲۰۰۷‬نیز یك گروه از محققان آمریكایی با استفاده از سلولهای بنیادین تولید شده توسط محققان ژاپنی دانشگاه كیوتو، به موفقیت مشابهی دست یافته بودند.

محققان می‌گویند، این موفقیت آنها انتظارات و امیدها را برای بكارگیری این روش در درمان كم خونی در انسان را افزایش داده است.

منبع

 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  چهارشنبه 17 بهمن 1386  و ساعت 05:02 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان