تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

خوردن روزانه سیب، موز و پرتقال میتواند به دفع بیماریهای مربوط به انحطاط و فاسد شدن سلولهای عصبی مثل آلزایمر و پارکینسون کمک کند.

Chang Y.CyLee پروفسور و استاد دانشگاه ایالت نیویورک در بخش تحقیقات کشاورزی و همکار کره­ای او طبق آزمایشی سلولهای عصبی را در معرض عصاره سیب، موز و پرتقال قرار دادند و دریافتند آنتی اکسیدانهای این میوه­ها مخصوصا آنهایی که مواد شیمیایی گیاهی فنولیک نامیده میشوند از تنشهای مربوط به واکنشهای اکسایشی (تحریک کننده مواد سمی در نورونها) جلوگیری میکنند.

به گفته Lee بسیاری از مطالعات نشان داده است بیمارهای مبتلا به آلزایمر در معرض افزایش فشار مربوط به واکنشهای اکسایشی بودند و نتیجه آن عمل غیرعادی سلول بوده که به طور وسیعی باعث انحطاط سلولهای عصبی در این بیماران شده است.

این دانشمند در سال 2004 گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه وقتی سلولهای مغز موش را در معرض فشار واکنشهای اکسیداتیو قراردادند مواد فنولیک موجود در سیب  توانست این سلولها را محافظت کند.بنابراین سیب از صدماتی که باعث بیماریهایی مثل آلزایمر و پارکینسون میشود، جلوگیری میکند.

همچنین بررسی روی فواید میوه­های معمول دیگر در رژیم غذایی روزانه مثل پرتقال و موز نشان داد بعد از سیب که بیشترین آنتی اکسیدان محافظ را دارد، موز و سپس پرتقال دارای این مواد فنولیک هستند.وجود سیب، موز یا پرتقال در رژیم غذایی روزانه از انحطاط سلولهای عصبی (که تحت استرس واکنشهای اکسایشی و مواد سمی ناشی از این واکنشها هستند) جلوگیری میکند. همچنین آلو انگور و گیلاس آنتی اکسیدانهای قوی دارند و مواد فنولیک سیب از تشکیل سلولهای سرطانی و تومورهای کبدی جلوگیری میکند.

منبع

 

 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  شنبه 20 بهمن 1386  و ساعت 12:02 ب.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان