تبلیغات

 
 
آرشیو موضوعی

 

آرشیو ماهانه

 

دوستان

 

آمار

 

خروجی ها

 

Designed by : My Computer team

   
 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محققان دانشگاه هایی در استرالیا و آمریکا این ژن را از یک نمونه 100 ساله یک کیسه دار سگ سان -- معروف به تیلاسین -- که در الکل نگهداری شده بود، استخراج و آن را در یک جنین موش احیا کردند.
تیلاسین جانور کیسه دار تاسمانی و استرالیا است.
"آندرو پاسک" از دانشگاه ملبورن که ریاست این تحقیق را بر عهده داشت گفت، این اولین بار است که از "دی.ان.ای" یک گونه منقرض شده برای ایجاد یک واکنش کارکردی در یک موجود زنده دیگر استفاده شده است.
آخرین ببر شناخته شده تاسمانی که نام آن برگرفته از اسم این جزیره استرالیایی و خطوط واقع در ناحیه پشت این حیوان است در سال 1936 در "باغ وحش هوبارت" جان سپرد.
نمونه هایی از برخی از بافت های این حیوان در الکل نگهداری شده بود و این گروه تحقیقاتی برای مطالعه خود از این نمونه ها استفاده کردند.
دانشمندان در بیانیه ای اعلام کردند، این گروه تحقیقاتی دی.ان.ای نمونه های 100 ساله نگهداری شده در اتانول را جدا کردند.
پس از اینکه تایید شد این دی.ان.ای به راستی متعلق به یک تیلاسین است محققان این دی.ان.ای را به جنین های موش اضافه کردند و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دادند.
دی.ان.ای تیالاسین احیا شد و در غضروف در حال رشد موش که بعدا به استخوان تبدیل می شود از خود فعالیت نشان داد.
قرار است این نتایج در مجله علمی PLoS ONEمنتشر شود.
"ریچارد بهرینگر" از دانشگاه تگزاس گفت ، این تحقیق برای بسیاری از کاربردها از جمله تهیه داروهای زیستی جدید و دستیابی به درک بهتری از زیست شناسی حیوانات منقرض شده قابل استفاده است.

منبع 

 

نوشته شده توسط فاطمه شکاری در  سه شنبه 31 اردیبهشت 1387  و ساعت 07:05 ق.ظ

   

وبـــلاگ

 

جستجو

 

خبرنامه

 

صفحات

 

مطالب پیشین

 

 

نویسندگان